Ресурси

Перша стаття буде присвячена найглобальнішій темі на мою думку: ресурсам.

Довго роздумував над тим, що має кожна людина він народження, не в залежності від статусу, батьків, того коли і де вона народилася. Відповідь: ЧАС.

З часом я розширив дане бачення і найкращим словом, яке передає усю сутність, виявилося: Ресурси.

Тоді я переосмислив бачення свого світогляду і на все, що мене оточує і/або чим я можу користуватися (матеріальне і не матеріальне), розглядаю як ресурси. Люди, час, гроші, можливості, досвід, довіра, телефон, права громадянина/людини – це все мої ресурси.

Я можу витрати один ресурс і отримати інший. Інколи, для отримання одного ресурсу, необхідно декілька ресурсів, або необхідно пройти по ланцюгу перетворення ресурів із одного у інший. Наприклад, щоб з’їздити відпочити, мені необхідно витрати мій ресурс час на те, щоб отримати ресурс гроші, виробити закордоний паспорт та візу (ресурси час та гроші) і витрати час на відпочинок. Також доречі є циклічні ресурси: гроші на депозиті (але про це пізніше та в іншій статті).

Питання: Чому я піднімаю таке філосовське бачення?

Відповідь: Більшість людей не вміють правильно розпоряджатися ресурсами і це потрібно кардинально міняти. Купляють не потрібні речі, вивчають не потрібні мови/технології, без потреби використовують авто(поїздки на короткі дистанції 200-300м) і т.д.

Мета: Донести до людей бачення ресурсів, навчити економити і правильніше ставитися до доступних ресурсів.

Приклад №1

Давайте розглянемо ситуацію парк біля будинку, який засмічений. Щоб прибрати парк, необхідно витратити різні ресурси. Питання полягає в іншому – який із варіантів є найекономніший щодо ресурсів:

  1. Прибрати самому.
  2. Найняти прибиральницю і платити за регулярне прибирання.
  3. Написати заяву в поліцію, щоб вони зобов’язали людей, що смітять до прибирання за собою.
  4. Взяти хоч частину мусору, якщо Ви виносите мусор.
  5. Обговорити дану проблему із сусідами.
  6. Повішати оголошення про заборону мусорити.
  7. Поставити сміттєзбірник.
  8. Повішати камеру спостереження.

Звичайно ж не усі варіанти вирішують дану проблему, а якщо і вирішують то тимчасово або частково. Оптимальним варіантом являється використання декількох ресурсів та у відповідній послідовності, і не обовязково усіх.

Можливо буде вдосталь кроків: 1 і 5. Але краще: 1, 5, 4 і 7.

Висновок: Так, це дискусійний приклад, але ресурси завжди треба економити.

Приклад №2

Ви живете на останьому поверсі із сусідом, і на вечір Ви із сусідом виставляєте мусор за двері. Без жодних домовленостей по черзі виносите один одного мусор. Раз Ви, раз сусід. Це є взаємовигода. Що цікаво, що ресурсу час в сумі Ви витратите менше, ніж кожен індивідуально би виносив мусор.

Висновок: Взаємодопомога є корисна і ресурсоекономна.

Приклад №3

У Вас є зайвий одяг. Ви можете його: викинути, накопичувати, продати або подарувати. По ресурсах оптимальним варіантом звичайно ж буде продати, докласти гроші і купити те, що Вам потрібне. Або ж віддати, якщо на продажу не хочеться витрачати такий дрогоціний ресурс як час.

Висновок: Діліться ресурсами, особливо тими, які Вам не потрібні.

Підсумок

Час, здоров’я і відносини – це ті ресурси, які не завжди можна купити. Тому цінуйте дані ресурси, а іншими ресурсами, які Вам не потрібні (або наврядчи будуть потрібні найближчим часом), рекомендую поділитися з іншими. Не будьте “рабом” своїх речей!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *